top of page
Stacja kolejowa Mikołów ul. Kolejowa

Historia zaczyna się

na Śląsku...

Jesteśmy firmą rodzinną ze Śląska, o ponad 30-letniej tradycji, z całkowicie polskim kapitałem.

Zacznijmy od początku.

...w 1989 roku.

Ponad 30 lat obecności na rynku to historia o pasji, zaangażowaniu, wytrwałej pracy i rozwoju, które po drodze zaowocowały bezcennymi doświadczeniami, możliwościami technicznymi i kontaktami oraz współpracą ze wspaniałymi ludźmi, z którymi wspólnie pracujemy dla Ciebie.

Od pomysłu do przemysłu!

Od pomysłu do przemysłu!

Pomysł na firmę powstał pod koniec lat osiemdziesiątych na bazie doświadczeń zebranych podczas budowy i konsekwentnego rozwoju Tyskiego laboratorium kontroli jakości żywności, które stanowiło w latach świetności jeden z najnowocześniejszych ośrodków w kraju.

Początek.

Początek.

Oficjalnie firma Stollimpex zostaje zarejestrowana jako podmiot gospodarczy w Mikołowie w 1990 roku. Twórcą spółki jest mgr inż. Róża Stolecka, doświadczona specjalistka w zakresie kontroli jakości i produkcji żywności, a także towaroznawstwa oraz wieloletni laborant oraz menadżer odpowiedzialny za utworzenie i rozwój najnowocześniejszego w Polsce lat 70-tych Tyskiego laboratorium specjalizującego się w kontroli i badaniach nad bezpieczeństwem żywności oraz szkoleniami w tym zakresie.

Kulinarna. 1991r.

Kulinarna. 1991r.

Początek lat dziewięćdziesiątych to intensywna praca nad nowymi produktami oraz potrzebami rozwijającego się rynku. Na sklepowe półki trafia Kulinarna - uniwersalna przyprawa do sup i potraw, która staje się początkiem całej serii naturalnych przypraw sypkich Stoll.

Produkty detaliczne. 1993r.

Produkty detaliczne. 1993r.

W 1993 roku firma prezentuje pierwszą kolekcję przypraw w tubach z dozownikiem.

Czas na większe zakupy.

Czas na większe zakupy.

Dzięki inwestycjom w pierwszy, w pełni zautomatyzowany automat pakujący w 1996 roku przedsiębiorstwo poszerza możliwości konfekcji produktów sypkich o stojące torby i saszetki. W tym czasie na opakowaniach dla gastronomii pojawia się pierwszy raz żółty kolor, który do dziś stanowi charakterystyczny element opakowań Stoll.

Rozbudowa. 2008r.

Rozbudowa. 2008r.

Rok 2008 to czas remontów i rozbudowy zakładu produkcyjnego w Mikołowie, którego celem było podniesienie i osiągnięcie najwyższego standardu higienicznego pomieszczeń produkcyjnych oraz ergonomii i komfortu pracy załogi.

Rozwój parku maszynowego. 2009r.

Rozwój parku maszynowego. 2009r.

Rok 2009, dzięki inwestycjom w zaawansowany technicznie park maszynowy stoi pod znakiem produktów płynnych. Dzięki tym inwestycjom możemy produkować w pełni naturalne, doskonałe sosy i marynaty.

Certyfikujemy się. 2013r.

Certyfikujemy się. 2013r.

W ramach prowadzonej od początku świadomej polityki jakości, w roku 2013 certyfikujemy system bezpieczeństwa produkcji żywności ISO 22000:2006. Wszystkie aspekty związane z obszarem jakości ujęliśmy w Polityce Jakości, której pełną treść jak i sam certyfikat znajdziesz w zakładce jakości. W 2020 roku certyfikat został podniesiony do wyższego standardu FSSC.

Rozwijamy markę Stoll. 2016r.

Rozwijamy markę Stoll. 2016r.

W 2016 nawiązujemy oficjalną współpracę z Wiesławem Ambrosem, jednym z najbardziej utytułowanych i najstarszych kucharzy w Polsce. Promujemy nasze produkty oraz markę, uczestnicząc aktywnie w wydarzeniach i eventach kulinarnych.

Polska Akademia Sztuki Kulinarnej.

Polska Akademia Sztuki Kulinarnej.

Nawiązujemy współprace z Polską Akademią Sztuki Kulinarnej, której siedzibą od roku 2016 są mury naszej firmy. Otwieramy równocześnie Studio Kulinarne, które jest miejscem kulinarnych eksperymentów w ramach naszego działu R&D oraz szkoleń dla fachowców i miłośników gotowania pod okiem profesjonalistów z Akademii.

Innowacyjność. 2018r.

Innowacyjność. 2018r.

Rok 2018 to rok innowacyjności. Park maszynowy poszerzamy o nową linię do produkcji przypraw, wyposażoną w opracowany wraz ze środowiskiem naukowym systemem nadzoru najważniejszych parametrów jakościowych o zasięgu globalnym. Nowe urządzenia zwiększają nasze możliwości produkcyjne, elastyczność oraz umożliwiają oferowanie produktów w nowych opakowaniach.

Nowy e-sklep i e-commerce. 2022.

Nowy e-sklep i e-commerce. 2022.

Otwieramy nowy, przyjazny sklep internetowy, w którym możesz wygodnie zakupić nasze produkty dla siebie i dla swojego biznesu. W sklepie znajdziesz prawie 400 produktów - oryginalnych przypraw sypkich oraz marynat.

Co jest dla nas najważniejsze?

Wartości

Przepis na sukces

Wartości w biznesie są jak dobrze skomponowane danie. Ważny jest każdy składnik. Wiemy o tym bardzo dobrze.

Sprawdź nasz przepis!

Stoll

Współpraca

Dbamy o dobry klimat i współpracę wewnątrz naszego przedsiębiorstwa. Te same wartości prezentujemy na co dzień w kontaktach z klientami oraz partnerami. Stawiamy na szczery i otwarty dialog na każdej płaszczyźnie.

Jakość

W Stoll wysoka jakość jest efektem wieloletniego doświadczenia i świadomości, a nie powielania haseł i trendów. Pojęcie jakości jest dla nas bardzo ważnym aspektem konsekwentnej budowy opinii solidnego producenta i partnera.

Etyka

Wymagamy od siebie przestrzegania najwyższych standardów etycznych. Dbamy o wysoki poziom wszystkich procesów oraz o rzetelność w dialogu biznesowym, a także w codziennych kontaktach międzyludzkich.

Rozwój

Rozwijamy się dla ludzi i razem z nimi. Tworzymy atmosferę sprzyjającą budowaniu długotrwałej współpracy. Opierając się na powyższych fundamentach z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Innowacyjność

Inwestujemy w nowe produkty, infrastrukturę i rozwiązania techniczne tak aby udoskonalać produkty oraz proces ich produkcji w aspekcie jakościowym, ekonomicznym jak i ergonomicznym.

Kim jesteśmy?

Doświadczony personel

Stoll Silesia tworzą ludzie, na których możesz zawsze polegać. Łączy nas wieloletnie doświadczenie, wiedza i bardzo dobra organizacja pracy na każdej płaszczyźnie naszej działalności. 

Załoga firmy

Sprawdź nasze doświadczenie!

Nasi partnerzy

Współpracujemy zarówno z dużymi markami i firmami handlowymi oraz manufakturami.

Szukasz profesjonalnego oraz uczciwego wykonawcy? Świetnie trafiłeś.  

Gdzie możemy się spotkać?

Aktywność

Z wielką przyjemnością uczestniczymy w wydarzeniach oraz eventach kulinarnych. Angażujemy się również w edukację szkolną oraz konkursy kulinarne dla młodzieży. Angażujemy pozytywnych ludzi oraz energię!

Bądź z nami na bieżąco! Zapraszamy na Facebooka i Instagram.

  • Instagram
  • Facebook Social Ikona
bottom of page